Dzień Patrona ZS nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie
Patronem Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie jest Tadeusz Kościuszko – bohater narodowy dwóch krajów i kontynentów, symbol polskości, człowiek czynu, który często musiał dokonywać trudnych wyborów. Niezłomnie walczył o uniwersalne wartości, szukał porozumienia i kiedy trzeba kompromisu, ale zawsze stawiał wolność narodu na pierwszym miejscu.
Tadeusz Kościuszko to postać niezwykła tak za życia, jak i po śmierci. Przez Napoleona nazywany był „bohaterem północy”, przez Jeffersona „najczystszym spośród synów wolności” a przez Katarzynę Wielką „bestią”, Lord Byron pisał o nim: „Kościuszko - to dźwięk, który przeraża ucho tyrana”. Przez Polaków zawsze szanowany za odwagę, poświęcenie, zdolności przywódcze, wrodzoną skromność i życzliwość wobec wszystkich niezależnie od pochodzenia, rasy czy wyznania. Wsławił się, walcząc o niepodległość Stanów Zjednoczonych, uczestnicząc w wojnie polsko-rosyjskiej w 1792 roku, broniąc Konstytucji 3 Maja. Idee demokratyzmu i wolności wcielał w życie w powstaniu w 1794 r., włączając w nie różne warstwy społeczne: szlachtę, mieszczan a także chłopów. Kościuszko upominał się o chłopów pańszczyźnianych oraz niewolników w Ameryce.
Staramy się doskonalić i wcielać w życie te Jego wartości. Słowa: "Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi" stale motywują nas do działania.
Apel przygotowali uczniowie klasy 3 tpe pod kierunkiem pani Marty Maślony.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „DZIEŃ PATRONA "NAJWIĘKSZYM ZWYCIĘSTWEM K To, KTÃRE ODNOSIMY NAD NAMI SAMYMI." TADEUSZ KOSCIUSZKO”

patron