kon prof 2024 14

XXI Powiatowy Konkurs Profilaktyczny organizowany pod hasłem:

„Wolni od uzależnień”.

Dnia 9 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszko odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego, adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krasnostawskiego.  W konkursie wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie,  Zespołu Szkół w Żółkiewce, Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie. Obecnością swoją zaszczycili nas: pan Robert Kościuk – burmistrz miasta Krasnystaw, pani Anna Patejuk – dyrektor I LO w Krasnymstawie, Dorota Mąka – wicedyrektor II LO w Krasnymstawie oraz nauczyciele wraz z uczniami szkół zgłoszonych do konkursu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Krasnostawskiego i Burmistrza Krasnegostawu.

Komisję Konkursową tegorocznej edycji tworzyli:

1. Pani Katarzyna Mańko – wicedyrektor ZS Nr 1 w Krasnymstawie - przewodniczący komisji,

2.  Pani Edyta Fidecka – nauczyciel biologii w I LO w Krasnymstawie - członek komisji,

3. Pani Magdalena Typiak – prezes Fundacji Winda, koordynator Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro - Medica – członek komisji.

Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem oraz poprawnością udzielanych odpowiedzi.

Konkurs przebiegał na zasadach znanego i lubianego teleturnieju telewizyjnego „Jeden
z dziesięciu”. Po trzech emocjonujących etapach  wygrała uczennica I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie – Martyna Mazurkiewicz, która wykazała się najlepszą znajomością problematyki uzależnień,  II miejsce zajęła uczennica z II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie – Martyna Micewicz, a III miejsce uczennica ZS Nr 1 w Krasnymstawie - Katarzyna Karwat.

Organizatorzy w osobach pani Agnieszki Repeć – pedagog, Wiolety Kister-Jakubiak – pedagog specjalny i Magdaleny Grzesiak-Sobiś – psycholog dziękują sponsorom, dzięki którym możliwe było ufundowanie atrakcyjnych nagród dla finalistów konkursu oraz osób wyróżnionych:

1. Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie

2. Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

3. Wemax Polska Sp. z o.o. Sp. k.

4. Xtreme Fitness Krasnystaw

5. Miasto i Gmina Izbica

6.  Miasto Krasnystaw

7. Gmina Rudnik

8. Starostwo Powiatowe Krasnystaw

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!!